Cool Weather Elite Tacky - Strongmanklister 4oz
- Sämsta skiten..Detta var ett riktigt värdelöst klister.
Barmde upp det så att det skulle vara lite smidigare att få på det, men det stelnar på nolltid och blir inget fäste på stenen om du inte är raketsnabb innan det stelnar.
Rekommenderar inte!!Posted on
Cool Weather Elite Tacky - Strongmanklister 4oz
Denna modell av Elite Tacky passar perfekt för lite svalare utrymmen på mellan 12-22 grader.
Strongmanklistret görs från tall och har en mycket god känsla som gör att du år ett gott grepp om stenen.
Klistret finns i flera olika modeller beroende på träningstemperatur så ta reda på vilken miljö du tänkt träna i och temperaturen där innan du gör ditt inköp. På Gymkompaniet har vi också valt att ta in mindre burkar med klister så att du enkelt kan testa dig fram till vilken klistermodell du gillar bäst.
David Ostlund är ett känt namn när det kommer till just strongmanklister, och hans handgjorda klister för atlasstenar används av utövare världen över.
Information
| 4oz/burk (118ml) | √ |
| För träningstemperaturer på 12-22 grader | √ |
| Handgjord | √ |




